Барселона загуби с 0:2 от Виляреал последния си мач за сезона. Алфонсо Педраса в 47-ата минута и Мой Гомес в 55-ата донесоха успеха на "жълтата подводница" на "Камп Ноу".

По този начин тимът на Унай Емери се пребори с Атлетик (Билбао) за 7-о място в крайното класиране на Ла Лига и си гарантира участие в Лигата на конференциите. Барса финишира на втора позиция, на 13 точки зад шампиона Реал (Мадрид).

Каталунците изиграха слаб мач, в който не създадоха много положения, а грешките им в защита бяха наказани от гостите. Педраса откри резултата в 41-ата минута след пас на Даниел Парехо, а в 50-ата Адама Траоре сбърка в опита си да изчисти и Мой Гомес се възползва максимално.

По същото време Атлетико (Мадрид) завърши сезона с победа като гост над Реал Сосиедад с 2:1. "Рохибланкос" триумфираха след голове на аржентинците Кореа и Де Паул, за домакините се разписа Гуриди.