Тимът на Виляреал победи с 2:1 тима на Майорка и регистрира една от двете победи в днешните срещи в Примера дивизион.

Гостуващия тим поведе с гол на Перейра в 27-ата минута на двубоя и се радва на преднината си цели десет минути преди Йон дал Томасон да изравни резултата.

През втората част Виляреал се добра до победата с гол минута преди края на двубоя, а автор на попадението стана Фуентес.

Другата победа в кръга регистрира Еспаньол, който победи с 2:0 като гост Осасуна. Головете за победата вкараха Коро в 12-ата минута и Раул Тамудо в 65-ата минута на двубоя.

В другите двубой бяха фиксирани равенства. Селта и Сантандер направиха голово равенство 2:2. Домакините поведоха до 32-ата минута с два гола. Баяно от дузпа изведе домакините напред в 24-ата минута, а след осем минути втори гол вкара Бамого. Гостите се добраха до равенството с голове на Педро Мунитис в 54-ата минута, а Алвареш от дузпа възстанови равенството в 78-ата минута.

Хетафе и Севиля не си вкараха голове, а при 0:0 завършиха и срещите Леванте - Сарагоса и Бетис - Рекреативо.

Поредното равенство в кръга регистрираха тимовете на Химнастик и Валенсия.

Домакините трябва да благодарят на съдбата, защото изравнителното им попадение за 1:1 падна в последната 90-ата минута на двубоя. Автор на гола стана Рубен. Валенсия беше повела в 63-ата минута чрез Хоакин и почти се виждаше победител, когато дойде "студения душ" в последната минута.