Продължава неубедителното представяне на Виляреал в Примера дивисион. Този път "жълтата подводница" не успя да победи Еспаньол у дома и срещата завърши наравно 0:0. "Синьо-белите" останаха с човек по-малко само след 15 минути игра, но Виляреал така и не успя да се възползва от преимуществото си. Така съперникът на Левски в Лига Европа остана с 3 точки след 6 кръга.

Спортинг Хихон пък разби гостуващия Майорка с 4:1. Хетафе също се поздрави с успеха над Осасуна - 2:1, Херес  завърши 1:1 с Малага.

В най-"кървавия" мач днес Валядолид и Атлетик Билбао не успяха да се победят - 2:2. Домакините завършиха двубоя с девет души, след като само за 4 минути от игра бяха отстранени  Маркос и Нивалдо. Преди това червения картон видя и Устаритс от състава на баските.