Виляреал най-сетне записа първата си победа в Примера дивисион. След три срещи без успех, тази вечер „жълтата подводница" взе трите точки след успех с 2:0 над Майрока.

Джузепе Роси откри резултата на „Ел Мадригал" още в 8-ата минута, което успокои домакините. Другата звезда на Виляреал - Нилар усвои резултата в началото на второто полувреме, с което мачът  на практика свърши. До края Виляреал можеше да вкара още гол или два, но Роси и Нилмар нямаха шанс. Майорка пък се размина с почетния гол на няколко пъти и в крайна сметки си замина към Балеарските острови с празни ръце.

С победата днес Вилярела се изкачи на 12-ото място, което обаче далеч не отговаря на класата, амбициите и възможностите на „жълтата подводница".