Виляреал не срещна особени затруднения при визитата си на Гранада, налагайки се с 3:1 в мач от 3-ия кръг на Ла Лига.

Попаденията за "жълтата подводница" реализираха Ману Тригерос (48), Седрик Бакамбу (51) и Самуел Гарсия (90). Фран Рико само даде надежда на домакините с попадение в 74-ата минута.

Виляреал събра седем точки и вече е на трета позиция.

Първото полувреме протече с леко предимтво за гостите от "Ел Мадригал". Така и не замириса на гол през първите 45 минути, ако изключим едно двойно положение за домакините в 32-ата минута. Тогава Айзък Съксес намери Юсеф Ел Араби, не се получи удар, но топката се озова в краката на Хави Маркес, който шутира извън целта.

Саму Кастийехо направи няколко добри рейда и с това се изчерпаха интересните мигове за първата част.

След почивката възпитаниците на Марселино Гарсия Торал набързо вкараха два гола, възползвайки се от две детински грешки в защитата на андалуския тим. В 48-ата минута Кастийехо отне топката и подаде към Ману Тригерос, който стреля към непокрития близък ъгъл на вратаря Андрес Фернандес.

Три минути по-късно изнасянето на Гранада отново им навреди. След отнетата топка Седрик Бакамбу отбеляза от дузпата, а домакините искаха нарушение срещу Кристиано Бираги.

След двете грешки домакинската публика започна да освирква своя вратар Айтор Фернандес при всяко негово докосване. В 74-ата и "жълтите" допуснаха грешка в отбрана, която доведе до гол. Нямаше кой да изчисти и заложиха топката на Фран Рико, който от 13 метра я прати в десния ъгъл на Алфонс Ареола.

В 84-ата кастейонци можеха да вкарат трети гол, но Фернандес спаси удара на Адриан Лопес. В добавеното време на срещата виляреалци все пак отбелязаха за трети път. След двойно подаване в наказателното поле Денис Суарес нацели гредата, а Самуел Гарсия добави в мрежата за крайното 1:3.