Отборът на Виляреал изпусна отличен шанс да се доближи в близост до Реал Мадрид, след като в мач от 15-ия кръг завърши наравно 1:1 у дома с Малага. „Жълтата подводница" допусна изравняване на резултата в добавеното време на срещата, когато се разписа Робсън Уелигтон. Иначе домакините бяха открили резултата през първото полувреме, когато се разписа Сориано.

Виляреал остава на четвърта позиция в класирането, като има сметката си 28 точки, с 2 повече от Атлетик Билбао. Баските обаче са с мач по-малко. Малага пък остава на незавидната 14-а позиция, с 14 точки на сметката си.

Иначе кръгът започна по-рано през вечерта с двубоя между Хетафе и Леванте, завършил с минимален успех за домакините с 1:0. Попадението за Хетафе реализира Педро Леон 12 минути преди края на срещата.