Един от емблематичните отбори в Испания през последното десетилетие - Виляреал, изпадна от елитната дивизия. От новия сезон „жълтата подводница" ще играе в Сегунда дивисион.

Това стана факт, след като в среща от последния кръг Виляреал загуби у дома от Атлетико Мадрид с 0:1. Още по-драматичното е, че единственият гол в срещата падна в 88-ата минута и бе дело на „редовния заподозрян" - Фалкао.

По този начин Виляреал отпада от елита на испанския футбол във сезон, който започна като участник в Шампионската лига!

Въпреки успехът обаче Атлетико не успя да се пребори за четвъртата позиция, която позволява участие в квалификациите на Шампионската лига.

Тази привилегия се отдаде на Малага, които в същото време победиха като домакин Спортинг Хихон също с минималното 1:0. Атлетико ще трябва да се задоволи с място в Лига Европа, която спечели само преди няколко дни.

Изключително драматичен бе и двубоят между Хетафе и Сарагоса, в който бяха показани 4 червени картона - 3 за домакините и 1 за Сарагоса. В крайна сметка гостите биха с 2:0 и подпечатаха оставането си в елита.

В крайна сметка - в Шампионска лига Испания ще бъде представена от Реал Мадрид, Барселона, Валенсия и Малага. За последните това ще бъде дебют в турнира (ако разбира се преодолеят квалификацията). Мястото си в Ла Лига пък загубиха Виляреал, Спортинг Хихон и Расинг Сантандер.