Реал (Мадрид) стартира новата година с незадоволителен резултат. "Кралете" стигнаха едва до 2:2 при гостуването си на борещия се за своето спасение тим на Виляреал. По този начин селекцията на Сантяго Солари събра актив от 30 точки, със седем по-малко от временния лидер и вечен съперник Барселона.

"Лос Меренгес" се наложи да правят обрат още до паузата, след като бяха наказани с гол от Санти Касорла в самото начало. Последваха "френски" попадения на Бензема и Варан, които в крайна сметка не се оказаха достатъчни. И всичко това заради добре познатия ветеран Санти Касорла, който в 82-ата минута блесна с втори гол, забележете - с глава, оформил и крайното 2:2.

Снимка 398220

Източник: EPA/БГНЕС

Двубоят стартира доста криво за "кралете", които инкасираха попадение след само четири минути на "Естадио де ла Серамико". Нигериецът Чуквуезе направи остър пробив от крилото към центъра, след което демонстрира добър поглед и комбинира със Санти Касорла. Опитният футболист напомни за своите фантастични качества и с техничен шут в далечния ъгъл не остави никакъв шанс на Тибо Куртоа.

Реал (Мадрид) бързо се окопити и още в седмата минута съумя да изравни. Лукас Васкес бе изпуснат от двама защитници на Виляреал, което му позволи да центрира акуратно към Карим Бензема. Французинът не чакаше втора покана и с глава матира Серхио Асенхо.

Снимка 398218

Пълният обрат в мача настъпи в 20-ата минута, а в епицентъра на събитията беше световният шампион с Франция - Рафа Варан. Тони Кроос предостави добра топка от фаул, а колегата му така насочи удара си към далечния ъгъл, че не остави никакъв шанс на сюрпризирания страж на "жълтата подводница".

До паузата преднината на "кралете" можеше да стане още по-внушителна, но Лука Модрич бе разярен от решението на главния съдия, който не зачете неговото попадение поради положение на засада.

Втората част започна с приспивно темпо, като липсваха опасните положения пред двете врати. В средата на полувремето Реал вдигна оборотите и беше близо до трето попадение в 65-ата минута, когато Лукас Васкес се измъкна сам срещу вратаря Асенхо, но стражът на домакините отрази с крак удара му отблизо. В следващата минута и Марсело опита късмета си, но отново топката не влезе в мрежата.

Снимка 398219

Четвърт час преди края домакините можеха да накажат разсеяната игра в последните минути на Реал (Мадрид) с изравнителен гол, но Касорла пропусна.

Селекцията на Сантяго Солари обаче не си взе бележка от случилото се и в 82-ата минута допусна изравнителен гол. Пабло Форналс увлече със себе си бранителите на Реал, след което центрира за нисичкия Санти Касорла, който изненадващо и за себе си с глава пак наказа Тибо Куртоа.

До края Реал нямаше алтернатива на случилото се и така се примири с третото си равенство от началото на сезона.

Снимка 398221

В следващия кръг на Реал (Мадрид) предстои домакинство на Реал Сосиедад. Виляреал пък гостува на коравия Ейбар.

Сантяго Солари: Иско дава и ще продължи да дава поводи за радост на феновете на Реал (Мадрид)

Солари: Иско дава и ще продължи да дава поводи за радост на феновете на Реал