Виляреал продължава да изпитва сериозни затруднения в шампионата на Примера дивисион, а след 22 кръга опасността от изпадане е голяма.

"Жълтата подводница" изпусна сигурна победа над Еспаньол, след като водеше до 75-ата минута с 2:0, но в крайна сметка допусна изравняване 2:2.

Точката остави Виляреал на предпоследното 19-то място в шампионата, с 19 точки, на 4 от зоната на спасение, но с мач повече от Леганес и Райо Валекано, които са с по 23 точки.

Домакините играха много добре, създадоха достатъчно ситуации за гол, а малко преди края на полувремето Висенте Ибора вкара за 1:0 - резултат, при който дойде почивката.

Втората част започна с натиск на жълтите, а след няколко пропуска се стигна до дузпа за домакините, с която Санти Касорла удвои преднината - 2:0!

Не се виждаше как Еспаньол може да вкара гол, но при изпълнение на фаул, Асенхо изпусна топката, която бе довкарана от... съотборника му Даниеле Бонера, който си вкара по безумен начин автогол в опит да изчисти далеч от вратата.

Минути по-късно Еспаньол стигна до паритет след фамозно изпълнение на Росалес, който с диагонален удар извън наказателното поле с вътрешен фалц, прати топката в сглобката за крайния резултат 2:2!