Отборът на Еспаньол продължава с пълна сила изкачването си към златната среща в таблицата в Ла Лига. В двубой от 22-ия кръг каталунците се наложиха с 3:2 над силно представящия се тим на Леванте. Българинът Мартин Петров се появи на терена в 75-ата минута, заменяйки Шимао Саброса.

Иначе домакините откриха резултата в края на първата част, когато Висенте се отбеляза автогол. След почивката бе повече от интересно. Рубен Гарсия изравни още в 47-ата минута, а с попадения на Стуани и Серхио Гарсия Еспаньол дръпна с 3:1. В самия край на срещата Обафени Мартинс вкара втори гол за Леванте, но за повече гостите нямаха сили.

Любопитното е, че това беше трета победа в последните 4 кръга на Еспаньол. Откакто Мартин Петров се присъедини към каталунците, те нямат загуба!  В следващия кръг Еспаньол гостува на Атлетик Билбао.