Реал (Мадрид) победи с минималното 1:0 Гранада в среща от четвъртия кръг на испанското първенство. Точен за кралския клуб бе Карим Бензема.

Първата част на "Бернабеу" завърши без голове в двете врати. Домакините владееха инициативата, но трудно успяваха да стигнат до чисти голови възможности.

Реал вдигна оборотите през втората част и наложи висока преса на андалусийския тим.

В 55- ата минута Карим Бензема откри резултата. Френският нападател се разписа с глава след центриране от левия фланг на Иско.

Гранада можеше да стигне до изравняване само четири минути по-късно, но вратарят на "кралете" Кейлор Навас се намеси блестящо.

До края на срещата се откриха няколко добри положения за Реал, но звездата на мадридчани Кристиано Роналдо нямаше късмет и не успя да се разпише. Португалецът преследваше рекорда от голове на Раул. За сметка на това Кейлорн Нвас се изравни с Мигел Анхел, като двамата са единствените вратари в историята на кралския клуб без получен гол в първите четири кръга в първенството на Испания.

С успеха си Реал събра актив от 10 точки и оглави класирането. Вторият Барселона има точка по-малко, но и не е изиграл мача си от кръга.

Гранада заема 12 място със само 3 спечелени точки.