Отборът на Валенсия постигна втората си поредна победа в испанското футболно първенство - нещо, което скоро не се бе случвало на подопечните на Гари Невил.

"Прилепите" се наложиха с 2:1 при визитата си на състава на Гранада.

Победните голове за успеха на гостите реализираха Дани Парехо и Санти Мина. Попадението за домакините реализира Едгар Мендес.

Играта бе равностойна и по-скоро липсата на точност и бързина в завършващите действия и на двете единайсеторки лиши 15-те хиляди на "Нуево Лос Карменес" от шоуто, което може би са очаквали.

Действията бяха съсредоточени основно в средата на терена, където топката често сменяше притежателя си, а смислените акции бяха истинска рядкост.

Все пак до една такава се стигна след 56 минути игра, когато Пако Алкасер асистира на Дани Парехо за 0:1.

Екшънът в заключителните секунди на даденото продължение на срещата беше истински, като Мина вкара за 0:2 в 92-ата минута, а Мендес върна един гол секунди по-късно. Ако имаха още една минута на сметката си, домакините можеха дори да се поздравят с точката днес.

Във временното класиране Валенсия е вече 10-и, докато Гранада остава на предпоследната позиция.