Валядолид записа класическа победа с 3:0 над Депортиво (Ла Коруня) в пореден мач от 15-ия кръг на испанския футболен шампионат. Головете за домакините реализираха Сесма, Лопес и Леон.

Благодарение на спечелените 3 точки Валядолид запази 8-ата си позиция и вече с 23 точки, на 2 от петия Атлетико (Мадрид). Депортиво запазва 7-ото си място, като възпитаниците на Мигел Анхел Лотина имат 24 точки.

Двубоят започна отлично за Валядолид. Домакините откриха резултата още в 15-ата минута, а автор на гола стана Сесма. Полузащитникът проби опасно по десния фланг и със силен удар изненада вратаря на Депортиво - 1:0.

Само 10 минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Педро Лопес се се разписа с удар от около 40 метра, след като видя, че Арансубиа е излязъл неразчетено напред.

Класическото 3:0 оформи Педро Леон, който в 56-ата минута се разписа с удар от границата на наказателното поле.

До края на мача Валядолид създаде още няколко добри положения, но футболистите на домакините не бяха точни в завършващата фаза на атаката.

В друг мач от кръга Рекреативо победи трудно Осасуна с 1:0, благодарение на попадението на Колунга в края на мача.

Също трудно Малага победи Нумансия с 2:0. Головете за домакините реализираха Апоно и Баха в последните 4 минути на двубоя.

ВАЛЯДОЛИД - ДЕПОРТИВО (ЛА КОРУНЯ) 3:0

1:0 Сесма (15')

2:0 Лопес (25')

3:0 Леон (56')

Стартови състави:

ВАЛЯДОЛИД, 4-2-3-1: Вилар, Лопес. Прието, Калво, Маркош, Нано, Дорадо, Леон, Борха, Сесма, Медунханин

ДЕПОРТИВО, 4-2-3-1: Арансубиа, Пабло, Лопо, Костро, Луис, Рики, Родригес, Кристиан, Верду, Гуардадо, Браво.