В среща от 14-ия кръг в първенството на Примера дивизион отборът на Валядолид надигра Виляреал и спря устрема на гостите към преследването на лидерите в първенството.

Хосеба Льоренте откри резултата в 18-ата минута на срещата, а през втората част домакините узакониха трите точки с попадение на Мануел виктор в 56-ата минута.

Изненадващо Депортиво допусна домакинско поражение от Осасуна с 1:2. Попаденията в срещата паднаха през втората част. Ярослав Плашил откри в 47-ата минута. Домакините възстановиха равенството в 84-ата минута на срещата, чрез Рубен Кастро Мартин, но в 89-ата минута Едуардо Фернандес Перейра реши мача в полза на гостите.

Хетафе постигна домакинска победа над Леванте и спечели с 2:1. Гостите откриха резултата с гол на Мустафа Рига в 15-ата минута, но през втората част с две попадения на Браулио в 61-ата и 90-ата минута домакините се добраха до успеха в срещата.

В днешните мачове си стигна и до неприятен инцидент. Иняки Дескарга - защитник на Леванте, получи удар в главата на срещата с Хетафе и бе закаран в болница.
Дескарга получи удар в главата от Рубен де ла Ред - полузащитник на Хетафе, в 38-ата минута на мача и веднага бе закаран по спешност в болница.

"Иняки е в болница, за да разберем какво е състоянието му. Надявам се всичко да е добре", каза вицепрезидентът на Леванте - Мигел Анхел Руис, пред испанското радио "Кадена Сер".

Рекреативо победи Сарагоса с 2:1, а Майорка стигна до равенство 1:1 с Мурсия.