Еспаньол победи у доба Бетис в мач от 10-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят, който се игра на „Корнея Ел Прат” завърши 1:0, като единственото попадение отбеляза Валтер Пандиани.

Това бе трета поредна победа за каталунците и пета поредна загуба за гостите от Севиля, които в началото на сезона за няколко кръга дори бяха на върха във временното класиране.

През по-голяма част от срещата, Еспаньол диктуваше събитията на терена. През второто полувреме, 15 минути след подновяване на играта, логичното се случи и Валтер Пандиани се възползва от отлично центриране на Дидак Вила и с глава отбеляза победното попадение за своя тим.

Успехът изкачи Еспаньол до шестото място във временното класиране с актив от 15 точки. Бетис остана на девета позиция с 12 точки.