Тимът на Валенсия завърши 1:1 като домакин на Атлетико (Мадрид) в мач от 36-тия кръг на испанския футболен шампионат. С изгубените две точки валенсианци дадоха отлична възможност на Реал да излезе еднолично на второто място, при успех тази вечер на "Сантяго Бернабеу" срещу Виляреал.

Голмайсторът на Валенсия, Давид Виля изведе тима си напред в резултата с 24-тия си гол в Примера дивисион. Виля се разписа от дузпа в 12-ата минута.

Атлетико изравни в 20-ата минута чрез аржентинеца Макси Родригес. 10 минути след гола на гостите, те имаха идеална възможност да излязат напред в резултата, но Матея Кежман пропусна на празна врата.

Националът Мартин Петров започна титуляр за Атлетико, и бе на терена цял мач.

В дербито на Каталуния новия шампион Барселона победи с 2:0 Еспаньол. В 20-ата минута след удар на Самуел Ето`о, Харке си набута автогол за 1:0 за Барселона, а Роналдиньо в 51-ата оформи крайното 2:0.

Последния си мач на "Камп Ноу" за Барселона изигра шведския нападател Хенрик Ларсон, който след края на сезона се завръща в първенството на родината си.

Веднага след последния съдийски сигнал на "Камп Ноу" започнаха тържествата за шампонската титла на Барселона, като футболистите на Франк Рийкард получиха трофея.

Борещият се за място в зона УЕФА тим на Севиля победи като гост Малага с 2:0, след попадения на Ренато през първото и Салес през второто полувреме.