Преследвачите на лидера в испанското футболно първенство Барселона изглеждат все по-неубедително през настоящия сезон.

След като Реал (Мадрид) сякаш не спира да греши в срещите си от текущата кампания, а по-рано днес и Атлетико (Мадрид) стъпи накриво срещу средняка Жирона, сега и Валенсия не съумя да се справи със съпротивата на Лас Палмас.

Като гости, "прилепите" не се добраха дори до точката, отстъпвайки с 1:2.

Реал (Мадрид) позволи на Кристиано Роналдо да напусне!

Реал даде "свободно" на Кристиано!

Юнайтед или ПСЖ - това е въпросът!

Истинската драма в сблъсъка бе запазена за вторите 45 минути, въпреки че два от трите гола бяха реализирани през откриващата част от мача.

Санти Мина даде ранна преднина на гостуващия състав, преди изтичането и на 5 игрови минути.

Петнайсет минути по-късно Джонатан Виера изравни резултата, но тук някъде спортсменските прояви и коректната игра в срещата сякаш секнаха. До последния възможен момент фауловете и некоректните сблъсъци по цялата дължина на терена преобладаваха.

Снимка 313429

Източник: Twitter

Само 7 минути след почивката Габриел Паулища бе изгонен от игра, а за нарушението му в пеналта домакините получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана исканият преди време от софийския ЦСКА Джонатан Калери, който не сгреши за оказалото се и крайно 2:1.

Три минути преди края на мача и Рубен Везо напусна терена преждевременно, виждайки червения цвят на картона.

Останали с двама души по-малко, а и предвид недостатъчното оставащо време, състезателите на гостуващия тим не успяха дори да измъкнат точката от съперника си. Така Валенсия запазва третата си позиция във временното класиране, докато въпреки своя успех, "палмите" остават едва предпоследни.