Валенсия успя, макар и трудно, да вземе дербито с Атлетико (Мадрид). В мача, игран късно снощи на "Местая", "прилепите" наложиха своята воля с 1:0, като единственият гол вкара Роберто Солдадо в 52-ата минута.

Като цяло, Валенсия игра по-добре и създаде далеч повече положения от гостите си. След като през първата част головите положения не бяха много, "прилепите" успяха да поведат малко след почивката.

В 52-ата минута Луиш Мигел Брито проби отдясно и центрира към Солдадо, който заби топката в мрежата на "дюшекчиите". Сле това попадение, Атлетико се опита да върне гола, но дори присъствието на мултимилионната покупка Радамел Фалкао на терена през всичките 90 минути не им помогна да го сторят.

С тази победа, Валенсия се иравни на върха в класирането с Реал Мадрид. "Белия балет" обаче остава лидер, заради по-добрата си голова разлика. Атлетико пък е 12-и с едва 1 точка от 2 мача.