Отборът на Валенсия постигна първа победа в последните си четири срещи от испанското футболно първенство.

"Прилепите" се наложиха над госта си Осасуна с 2:0 в двубой от 30-ия кръг на шампионата на страната.

Гонсало Гедеш и Родриго Морено прибавиха ценните три точки към актива на отбора си, в борбата за местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири.

15-ият в Испания едва не постави под въпрос участието на Атлетико (Мадрид) в Шампионската лига

Гол на Витоло в края спаси "дюшекчиите"

И двете попадения бяха реализирани в рамките на първите 45 минути от срещата.

В 12-ата минута Гонсало Гедеш даде преднина на състава си, като получи топката на границата на наказателното поле и с бомбен шут я заби в горния ляв ъгъл на вратата, пазена от стража на гостуващия тим.

Последваха нови две акции с участието на Гедеш, но той не успя да се разпише за втори път в мача.

Снимка 484708

Източник: Twitter

За сметка на това обаче се отчете с чудесен пас към Родриго Морено 10 минути преди паузата, след което съотборникът му прати с външен фалц кълбото покрай вратаря за 2:0, предвещавайки крайния победител в сблъсъка.

Второто полувреме беше доста добро за гостите на "Местая", които получиха от съперниците си свобода на действие.

Домакините едва не съжалиха за това, като на няколко пъти се налагаха ключови намеси на защитниците и вратаря на Валенсия.

Снимка 484710

Така или иначе обаче до промяна в резултата не се стигна.

Валенсия е с 46 точки в актива си, което отрежда 8-о място на отбора във временното класиране. Последният от тимовете, които са в зона "Европа" от таблицата обаче е само на точка пред "прилепите", което прави ясна целта за състава до края на сезона.

Осасуна е в средата на класирането, като е далеч от каквато и да било възможност от нещо повече до края на сезона, от просто достоен финал, с който отборът да зарадва своите фенове.