Валенсия победи с класическото 3:0 Осасуна на своя стадион "Местая" в двубой от 30-ия кръг на Ла Лига.

Хоакин отбеляза първото попадение за "прилепите" в началото на втората част, а в края Давид Вийя реализира два гола и оформи крайния резултат. С победата Валенсия почти сигурно си осигури 3-ото място в крайното класиране, след като поведе с 8 точки пред четвъртия.

Първата възможност за гол се откри пред гостите. Аранда излезе на стрелкова позиция след хубава контраакция, но нямаше късмет. В 14-ата минута Деалберт се контузи и се наложи Рубен Бараха да заиграе като централен бранител.

Това е сериозен удар за домакините, които останаха с една двама здрави бранители. До края на първата част вратарят на Осасуна Рикардо спаси опасен удар на Давид Вийя. В 33-тата добър пробив на Хуан Мануел Мата бе париран отново от вратаря.

Втората част започна ударно за Валенсия. В 47-ата минута Мата центрира отляво и Хоакин не сгреши от чиста позиция.

Последва натиск на "прилепите" и добри спасявания на стража Рикардо. В 73-тата минута Вийя можеше да удвои, но пропусна останал сам срещу вратаря. В самия край Вийя се реваншира за пропуските си с два гола.