Валенсия загуби шансовете си да се пребори за титлата след като допусна домакинско поражение с 2:3 от Виляреал.

Голмайсторът на Валенсия Давид Вия отри резултата от дузпа в 21-вата минута. Гостите от Виляреал успяха да обърнат резултата с голове на Диего Форлан в 35-ата минута на двубоя и на датчанина Йон Дал Томасон в 79-минута.

Уругвайският нападател Форлан отбеляза второто си попадение три минути преди края на срещата, правейки резултата 1:3. Давид Вия вкара вторият си гол в срещата за крайното 2:3 в последните секунди на двубоя на "Местая", също вкарвайки за втори път в мача.

Валенсия остава на четвърта позиция, на четири точки след лидерите Барселона и Реал Мадрид, които са и с мач по-малко. Виляреал се изкачи на шесто място и увеличи шансовете си за класиране в евротурнирите.