Отборът на Валенсия поне за 24 часа ще бъде на четвърта позиция в класирането в Ла Лига. В пореден мач от 35-ия кръг, „прилепите" се наложиха с 4:0 като гост над Райо Валекано.

Тимът от Валенсия реши всичко в двубоя още преди почивката, когато в рамките на няколко минути, между 28-а и 34-а, Роберто Солдадо отбеляза два гола.

След почивката гостите довършиха Райо с нови две попадения, този път дело на Андрес Гуардадо и Нелсон Валдес. Благодарение на победата Валенсия събра на сметката си 59 точки, с една повече от петия в класирането Реал Сосиедад.

Баските обаче могат да се върнат на четвъртата позиция, ако спечелят двубоя си от кръга. В понеделник Сосиедад приемна у дома Гранада.

Иначе в челото на таблицата всичко е ясно. Барселона официално стана шампион в събота вечер, а столичните Реал и Атлетико са сигурни за участието си в Шампионската лига. Битката за последната кота обаче ще бъде повече от ожесточена.