Тимът на Валенсия се изравни на второто място в испанската Примера дивисион с мадридския Реал.

Мигел Анхел Ангуло вкара единственото попадение за Валенсия при гостуването на Селта. Марио Регейро овладя дълъг пас в наказателното поле и остави топката за връхлитащия на скорост Ангуло, който бе точен и донесе трите точки за гостите.

Селта също имаше няколко възможности да отбележи гол, а Давид Вия изпусна най-чистото положение за гостите след почивката.

Нападателят на Реал (Мадрид) Роналдо пък вкара своя гол номер 100 за "белия балет" при домакинството на Реал Сосиедад. Бразилецът се разписа в 26-та минута на двубоя на "Сантяго Бернабеу", но това се оказа недостатъчно за спечелването на трите точки.

Марк Гонзалес вкара за гостите в 63-та минута, след като се възползва от грешка на вратаря Касияс, и оформи крайното 1:1.

Роналдо изпусна още няколко удобни положения за Реал (Мадрид), а в средата на второто полувреме се контузи и бе заменен принудително от Антонио Касано.

Деветкратните европейски шампиони доиграха срещата в числено намален състав, след като Гути получи червен картон в 86-та минута.

Така след този кръг Реал (Мадрид) и Валенсия делят второто място в подреждането с по 59 точки, с 10 по-малко от лидера Барселона.