Валенсия загуби с 0:1 гостуването си на закъсалия Осасуна в мач от 22-ия кръг на испанската Примера дивизион и пропусна  възможността да се изкачи на трето място в класирането.

В същото време домакините от Памплона постигнаха втори пореден успех в шампионата и се отлепиха от дъното, като с 20 точки са вече 17-и. Единственото попадение в двубоя отбеляза бранителят Мигел Флано с глава в 57-ата минута след центриране от фаул на Пачи Пунал.

До края гостите така и не успяха да създадат нито едно чисто голово положение и логично допусна трето поражение в последните си четири мача в лигата. Така Валенсия остана с 37 точки и запази четвъртото си място в подреждането. Убедителен лидер е Барселона с 59 точки, пред шампиона Реал (Мадрид) с 47 и Севиля с 38 точки.

ОСАСУНА - ВАЛЕНСИЯ 1:0

1:0 М. Фланьо (57)

ОСАСУНА: Роберто, Аспиликуета, Серхио, М. Фланьо, Монреал, Пунял, Вадокс, Хуанфран (85 - Фонт), Масуд, Плашил (73 - Дади), Пандиани (89 - Идалго)

ВАЛЕНСИЯ: Сезар, Мигел, Албиол, Марчена, Морети; Албелда (79 - М. Фернандеш), Бараха, Ангуло (67 - Мориентес), Д. Силва, Мата (67 - Висенте), Вия

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: М. Фланьо, Пунял, Пандиани, Роберто, Дади (О); Албелда, Албиол, Марчена, М. Фернандеш (В)