Отборът на Валенсия направи нова решителна крачка към класиране в зона Шампионска лига. В последна среща от 32-ия кръг, "прилепите" се наложиха с 2:0 у дома над Атлетик (Билбао). По този начин Валенсия се бетонира на третата позиция с актив от 59 точки, със 7 повече от четвъртия Майорка.

Нов страхотен мач за "Лос Че" изигра Давид Силва. Испанският национал реализира и двата гола в мача, като по този начин увеличи сметката си в Ла Лига на 7 попадения. Силва откри резултата в 35-ата минута, след като получи топката на 2-3 метра от вратата на Атлетик.

В заключителните секунди на първата част Давид Вия можеше да удвои аванса на домакините, но останал на чиста позиция отправи крайно неточен удар.

Валенсия нанесе втория си удар в 62-ата минута. Тогава Давид Силва получи една топка в пеналта, завъртя се и с техничен удар с левия крак оплете кълбото в мрежата - 2:0. До края на срещата двата отбора създадоха още няколко добри положения, но до нови попадения не се стигна.

През уикенда на Валенсия предстои крайно любопитен мач - срещу Реал (Мадрид) на "Сантяго Бернабеу". Атлетик пък приема закъсалия Сарагоса.

ВАЛЕНСИЯ - АТЛЕТИК 2:0
1:0 Давид Силва (35')
2:0 Давид Силва (62')

ВАЛЕНСИЯ: Сезар, Бруно (82' Марчена), Албелда, Алексис, Алба, Банега, Бараха, Хоакин, Силва, Висенте (88' Мата), Давид Вия (80' Домингес)

АТЛЕТИК: Ирайсос, Ираола, Устарис, Койкили, Давид Лопес (54' Йесте), Гурпеги, Хави Мартинес (70' Де Серио), Габилондо (55' Итураспе), Сасуерта, Йоренте