В мъка се превърна гостуването на Валенсия в срещата им с трудния отбор на Майорка.

Имащият все още минимален шанс за титлата тим на гостите се добра до трите точки едва в последната минута на срещата. Гол на Хоакин измъкна "прилепите" от положението двата тима да стигнат до равенство.

В друга среща от кръга отново късни голове решиха изхода от двубоя Бетис - Химнастик. След нулево първо полувреме и безрезултатна игра на отборите след почивката трябваше да дойде последната минута, когато тимовете си вкараха по един гол.

Първо в 89-ата минута Йохан Фогел беше изгонен за втори жълт картон. В последната минута Хиско вкара за домакините, а Портильо от дузпа за гостите.

В последната среща от съботната програма в Примера тимът на Сарагоса се наложи с 4:3 над Атлетик (Билбао). С хеттрик за гостите се отличи Адуриц. За победителите вкараха Диего Милито, Диого, Гарсия и автогол на Мурило.