Доста черни облаци са надвиснали над Валенсия, който претърпя поредна домакинска загуба този път с 0:1 от Алмерия.

Феновете освиркаха тима на Роналд Куман, скандираха за оставката на холандския специалист и за това ветераните Давид Албелда, Сантяго Канисарес и Мигел Анхел Ангуло, който Куман извади от състава на 18 декември, да бъдат върнати в тима.

Валенсия няма победа в шампионата от 11 ноември миналата година и заемат 11-то място в класирането с 27 точки от 21 мача, на 5 точки от зоната на изпадащите.

Единственият гол в мача отбеляза в 21-ата минута Фелипе Мело, след като защитата на Валенсия не успя да направи нищо.

Домакините можеха да изравнят през второто полувреме, но испанския нападател Давид Виля направи няколко пропуска.

Атлетико (Мадрид) остава на четвърта позиция с 27 точки, въпреки че загуби като гост от Майорка с 0:1.

Единственото попадение, както и на мача Валенсия - Алмерия, падна в 21-ата минута и бе дело на Хуан Аранго, който получи пас от Даниела Гуиса.

В 85-ата минута Атлетико остана с човек по-малко на терена, след като втори жълт картон получи Хосе Антонио Рейес.

Еспаньол загуби с 1:2 от Бетис с гол с глава на бразилеца Еду в 91-ата минута, който получи пас от Хиско Муньос. Преди това Алберто Ривера изведе гостите от Бетис напред в резултата, а в 52-ата Луис Гарсия изравни след чудесно изпълнен пряк свободен удар.

Сантандер, който е шести, на 3 точки след Еспаньол, завърши наравно 2:2 у дома със Сарагоса.

Срещата бе дебют за Хавиер Ирурета - третият треньор, който поема Сарагоса през последните 2 седмици след уволнения Виктор Фернандес и подалия оставка Андер Гаритано.

Мохамед Тчите донесе точката на Сарагоса с гол в последните секунди на двубоя.

В другите срещи от днес Хетафе победи с 3:1 Рекреативо Уелва, Депортиво Ла Коруня се наложи с 3:1 над Валядолид, а Мурсия загуби с 2:3 от Леванте.