Валенсия победи Майорка с 3:1 в двубой от 16-я  кръг на Примера Дивисион итран във вторник на стадион "Местая". Давид Вия се превърна в герой на срещата като асистира за първия и сам отбеляза втория гол в срещата.

Още от началото на двубоя домакините се настаниха трайно в половината на гостите. Валенсианци атакуваха опасно към вратата на Майорка. Домакинският натиск не водеше до успех, но тогава дойде 39-ата минута, когато Давид Вия изведе отлично Висенте, който не сгреши и откри головата сметка за домакините.

През втората част отново Вия и Висенте в 57-ата минута на двубоя комбинираха помежду си, но този път атаката бе завършена от нападателя Вия за 2:0.

Треньорът Кике Санчес Флорес реши да съхрани своя нападател и само 3 минути по-късно го замени с Мориентес.

Бившият нападател на Реал (Мадрид) стана автор на третия гол за своя отбор в 82-ата минута, когато засече центриране на Ангуло. Малко след това гостите все пак успяха да вкарат почетен гол от дузпа реализирана от Йонас в 87-ата минута за крайното 3:1.

В другия двубой игран във вторник Атлетик (Билбао) и Сарагоса завършиха 0:0. Мачът не блестеше с особени футболни достойнства, въпреки няколкото добри възможности и за двата отбора, които обаче бяха пропилени с лека ръка.

В крайна сметка и двата отбора трябва да са по-доволни, че не загубиха, а все пак прибавиха по една точка в своя актив.