Отборът на Валенсия записа изключително трудна победа с 2:1 над Еспаньол в двубой от 12-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините стигнаха до успеха с гол от дузпа в последната 90-а минута, реализирана от Роберто Солдадо.

Гостите от Барселона пък завършиха срещата с 9 души, след като в самия край директни червени картони получиха Ектор Морено и Серхио Гарсия. Като цяло двубоят на „Местая" бе изключително напрегнат, като освен двата червени картона главният съдия показа и още 11 жълти.

Йонатан Виера откри резултата за Валенсия, а Самуеле Лонго изравни в 31-ата минута, преди да дойдат драмите в края и дузпата за „прилепите".

Благодарение на успеха Валенсия събра на сметката си 18 точки и излезе на шеста позиция в класирането. Еспаньол е на дъното с 9 точки.

В друга среща от днес Осасуна и Малага не излъчиха победител и завършиха наравно 0:0.