Отборът на Валенсия излезе начело във временното класиране в испанската BBVA Лига, след като в среща от четвъртия кръг победи с 1:0 като гост Спортинг (Хихон). По този начин "прилепите" продължават да бъдат със 100% актив след първите си три мача (бел.ред. първият кръг в Испания бе отложен).

Единственият гол в срещата реализира Роберто Солдадо в 30-ата минута. По този начин юношата на Реал даде заявка, че ще се бори с Кристиано Роналдо и Лионел Меси за голмайсторския приз в Ла Лига.

В същото време отборът на Малага записа втора поредна победа, след като се наложи с минималното 1:0 над тима на Майорка.

Като цяло мачът бе доста скучен, като и двата тима бяха компактно групирани в своята половина и чистите голови положения се брояха на пръстите на едната ръка. Гостите от Малага обаче бяха по-активни и заслужено стигнаха до трите точки с гол на Демикелис.
Добри новини за състава на Виляреал няма. "Жълтата подводница" записа поредна загуба, този път с 0:1 от новака Гранада.