Валенсия оглави временното класиране на Примера дивисион след петия кръг след класическа победа с 3:0 при домакинството срещу аутсайдера Кордоба.

Двубоят започна с надмощие на домакините, но пропуски направи Софиан Фегули. Все пак Валенсия поведе с 1:0 в 22-та минута, когато отново Фегули центрира в наказателното поле на Кордоба, където Пако Алкасер с глава засече топката и я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на Хуан Карлос.

Четири минути по-късно Валенсия удвои своята преднина. Андре Гомес намери с много добър пас Гая, който отблизо вкара за 2:0.

През второто полувреме Валенсия продължи да превъзхожда своя съперник и отбеляза и трети гол. В 73-та минута Андре Гомес пусна отличен извеждащ пас към Софиан Фегули, който се измъкна от защитата на Кордоба, нахлу в наказателното поле на гостите и с премерен удар изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Хуан Карлос.

С тази победа Валенсия събра 13 точки, колкото имат и Барселона, и Севиля, но оглави класирането с по-добра голова разлика. Кордоба остана на последна позиция с 2 точки, като все още новаците в Примера нямат победа.

Еспаньол спечели първата си победа в първенството на Испания, надвивайки с 2:0 Хетафе в мач от петия кръг на Примера дивисион.

Каталунският тим стигна до успеха с головете през второто полувреме на Серхио Гарсия в 65-ата минута и на Естуани в 82-ата минута.

Еспаньол да момента има 5 точки и е на 11-ото място в класирането. Хетафе продължава с лошия си старт в първенството.

Тимът от мадридското предградие има само една победа при 4 загуби досега и само 3 точки в актива си, което му отрежда предпоследното място.