Валенсия преодоля без проблеми третия кръг от турнира за Купата на краля. "Прилепите" срещнаха станалия популярен в надпреварата преди няколко сезона състав на Алкоркон.

Елитният състав спечели с 2:0, като до последно имаше възможност да увеличи преднината си, но атакуващите футболисти на тима допуснаха редица пропуски пред вратаря на домакините.

Снимка 514287

Източник: Twitter

Резултатът беше открит след 12 минути игра, с красива комбинация в нападението на гостите, завършена с прецизен, силен изстрел на Коба Коандреди.

Французинът показа класата си във въпросната ситуация, като добре се освободи от опеката на бранителите около себе си, а и завършващият му удар бе качествен.

Снимка 514284

Преди почивката, а и след подновяването на играта "прилепите" имаха още три възможности да се разпишат, но нямаха късмета да го сторят.

Ману Вайехо все пак вкара за 0:2 след 77 минути игра, успокоявайки емоциите на пейката на отбора си.

Снимка 514285

В последните минути на срещата се стигна и до изстрел в рамката зад стража на Алкоркон, но нови попадения не бяха реализирани.

Така Валенсия намери отдушник за подобряване на представянето си в тази надпревара, след като в първенството на страната продължава да изпитва сериозни затруднения.

Хуан Мата може да се завърне във Валенсия

Отборът заема 14-ото място в Ла Лига

В другата среща от този кръг, играна по същото време, Виляреал повали Тенерифе с гол в 90-ата минута и също продължава напред. Автор на победното попадение стана Фер Нино.