Валенсия победи трудно Хетафе в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. „Прилепите" се наложиха на „Местая" с 4:2. Домакините поведоха с два гола само след седем изиграни минути.

Капитанът на „прилепите" Роберто Солдадо  откри резултата още в първата минута. Тогава той засече с глава центриране на Софиан Фегули. Жонас удвои в 7-ата, стъписвайки гостите.

В 13-ата минута Хетафе все пак отговори на тежкия удар. Алваро Васкес  засече топка от Алваро Торес и не сгреши, намалявайки за 2:1.

В 30-ата минута резултатът вече беше 3:1. Защитник на Валенсия Рикардо Коста засече с глава центриране от ъглов удар и реализира.
През втората част Валенция оказа нов натиск. Гостите обаче също показаха воля.

В 53-ата Алексис намали преднината на „прилепите" до 3:2 след като реализира от корнер.

В самия край на мача Нелсън Валдес отбеляза четвърти гол и сложи точка на спора.

След този мач Валенсия е на 9-ото място с 24 точки. Хетафе е със същия брой точки, но с позиция по-назад.