Валенсия и Барселона не излъчиха победител в голямото дерби на 13-ия кръг в Ла Лига. Двата гранда завършиха своя двубой при резултат 1:1, но акцентът отново падна върху съдийско решение, както вече доста често се случва във футболните сблъсъци. Гол на Лионел Меси не бе признат, въпреки че топката премина голлинията с пълния си обем, но това не бе забелязано от реферите на срещата.

Валенсия - Барселона (Развой на срещата по минути)

Дербито на "Местая" започва в 21:45 часа

Каталунците опитаха да упражнят натиск над своя опонент още с първия съдийски сигнал в двубоя. Тимът на Ернесто Велверде организира няколко хубави атаки, които обаче не доведоха до кой знае колко опасни положения пред вратата на Нето. Въпреки това стражът на "прилепите" трябваше да се намесва няколко пъти, за да опази мрежата си "суха".

Най-интересната ситуация през първата част дойде след половин час игра, когато Лионел Меси засече хубав пас на свой съотборник и изпрати топката в долния десен ъгъл, като първоначално вратарят улови, след което обаче изпусна коженото кълбо и то пресече голлинията. Нещо, което остана скрито за съдиите в срещата. Така чист гол на звездата на каталунците не бе признат и претенциите им към главния рефер бяха напълно основателни.

Веднага след това Симоне Дзaдза опита да завърши по най-добрия начин бързата контраатака на своя тим, но топката премина на сантиметри от дясната греда и полувремето завърши при нулев резултат.

Снимка 325792

Малко след подновяването на играта се откри нова чудесна възможност пред Барселона. Меси овладя по перфектен начин паса от свой съотборник, след което мигновенно шутира към вратата, но защитник на Валенсия се хвърли на шпагат и изчисти.

В 60-ата минута Родриго поведе Валенсия към поредна победа, след като бе чудесно изведен от Гая и отблизо насочи топката в долния ъгъл, оставяйки Тер Щеген безпомощен.

В 83-ата минута Жорди Алба успя да върне интригата в мача, поне за малко, поемайки си добре топката след центриране на Меси, като се освободи в наказателното поле, възползвайки се от пространството, което защитата на Валенсия бе оставила и реализирайки за 1:1.

Така Барса вече има 35 точки и продължава да е лидер във временното класиране, докато Валенсия е с 31 и заема втората позиция, следван от Атлетико (Мадрид) с 27 и градския съперник Реал, който има същите показатели.