С два гола в продължението Валенсия стигна до точката като домакин на шампиона на Испания Атлетико (Мадрид) след страхотен мач от 13-ия кръг в Ла Лига, завършил 3:3.

В 35-ата минута Анхел Корея пусна подаване към връхлитащия пред вратата на "прилепите" Луис Суарес. Уругваецът стреля по земя, топката рикошира в дясната греда и влетя в мрежата за 1:0.

В 51-ата минута резултатът бе изравнен след като Стефан Савич прати топката в собствената си врата след остро центриране на Гонсало Гедеш. Това, обаче, не разколеба хората на Чоло Симеоне и те продължиха да търсят гола.

Седем минути по-късно Гризман проби през няколко футболисти на домакините и с удар в горния ляв ъгъл на вратата на Яспер Силесен върна аванса на своя тим.

Виляреал победи Хетафе с 1:0 в Ла Лига

Виляреал си припомни какво е победа в Ла Лига

Тригерос вкара единствения гол

В 62-ата минута Шиме Върсалко отново прати топката в мрежата на "прилепите". Съдията Сесар Сото Градо обаче даде сигнал, че е имало игра с ръка и попадението не бе зачетено. След преразглеждане на ситуацията с ВАР, обаче, се разбра, че играта е била чиста и реферът промени решението си, признавайки гола на "дюшекчиите".

Снимка 552668

Източник: БГНЕС

Само две минути по-късно Валенсия имаше шанс да се върне в мача, но Даниел Вас нацели напречната греда след удар от границата на наказателното поле.

Голямата драма се случи в добавеното време на мача, когато резервата Уго Дуро блесна с 2 гола. Той се появи в 85-та минута и се резписа в 92-ра и 96-та минута.