Барселона напомни за себе си постигна разгромен успех в Ла Лига. Каталунците разбиха един от традиционно неудобните си опоненти -Валенсия, при това насред неговия "Местая" с 4:1. Отличен двубой изигра новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг, който изпъкна с дебютни две попадения за "блаугранас".

Еспаньол и Севиля завършиха наравно 1:1

Севиля не успя да се справи с Еспаньол

Вижте подробности

По този начин селекцията на Шави измести Атлетико (Мадрид) от четвъртото място във временното класиране. Валенсия е под №12 с актив от 30 пункта.

Резултатът беше открит в 22-ата минута, когато Жорди Алба пусна дълъг извеждащ пас за Пиер-Емерик Обамеянг, който избяга зад гърба на валенсианската отбрана и с неспасяем шут матира Мамардашвили.

За разлика от "Камп Ноу", където бива бурно освиркван, при гостуванията Усман Дембеле има възможност да разгърне своя потенциал и в 31-ата минута дари с голова асистенция Френки Де Йонг, за когото беше детска игра да вкара на празна врата.

Де Йонг: Лео Меси все още ни липсва

"Той беше лицето на клуба"

Доминацията на Барса продължи и с гол №3 след още седем минути. В ролята на реализатор отново влезе Обамеянг. Габонецът се оказа отлично позициониран и не провали чудесния финален пас на Гави.

Веднага след подновяването на играта Валенсия вдигна леко оборотите на своето представяне и намали до 1:3 чрез звездата си Карлос Солер. Дори и тези наченки на "прилепов" възход обаче се изпариха в 63-ата, когато Педри оформи крайното 1:4.

Атлетико (Мадрид) победи като гост Осасуна с 3:0 в Ла Лига

Шедьовър на Суарес при закономерна победа на Атлетико

Вкара от почти 40 метра

А стореното от испанския национал напълно подобаваше за финал на сблъсъка. Халфът стреля без подготовка от средна дистанция, за да се озове точно под гредата на сломените домакини.

До края Валенсия можеше и да направи загубата си по-почетна, ала с поредица от пропуски изпъкна Уго Дуро.

Реал (Мадрид) победи Алавес с 3:0

Реал (Мадрид) с класическа победа над опашкар

Въпреки добрата игра на "белия балет", до попадения се стигна след малко повече от час