Барселона сътвори поредното си изключително шоу, като дори все още не е започнал сезонът в Примера дивисион. След като бяха загубили с 1:3 първия двубой за Суперкупата на Испания от Севиля, сега на „Ноу камп" каталунците буквално разпиляха съперниците си и победиха с 4:0, като суперзвездата Лео Меси вкара хеттрик за тима си.

Домакините поведоха в резултата с автогол на Абдулай Конко в 13-ата минута, като заслугата за попадението бе на Педро, който проби отлично. В 24-ата минута Лионел Меси бе точен за 2:0, изведен сам срещу вратарят от Шави.

Минута преди края на първото полувреме бразилският десен халф-бек Даниел Алвеш проби отдясно и с чудесен пас намери Меси в наказателното поле на Севиля, а аржентинската спурезвезда с майсторски удар изпрати отново топката в мрежата зад Палоп. В последната минута на срещата Меси оформи своя хеттрик. В игра за каталунците пък не се появи сериозно спряганият за трансфер Златан Ибрахимович.