Украйна удари Испания с 1:0 у дома в мач от турнира Лига на нациите. Двубоят бе от група 4 на Лига "А". Единственият гол в мача вкара Виктор Циганков в 77-ата минута на срещата.

Испанците взеха инициативата в началото, а първата възможност за Украйна дойде едва в осмата минута. В 12-ата минута Родриго отправи удар, който беше отразен от Бущан.

Три минути по-късно украинският страж отново показа класа. Младокът Ансу Фати беше доста активен в тези минути, като тормозеше неуморимо украинската отбрана. Капитанът на иберийците Серхио Рамос пробва мерника си от фаул, но не затрудни стража на домакините.

В 64-ата минута халфът на Ман Сити Родри отправи мощен изстрел по земя от 20-ина метра, но топката прелетя покрай дясната греда на Бущан.

Шест по-късно Феран Торес изведе великолепно Оярсабал в наказателното поле на украинците, но вратарят скъси ъгъла и предотврати сигурен гол.

В 77-ата минута Украйна стигна до гол. Андрий Ярмоленко изведе Виктор Циганков зад защитата, Де Хеа бе излязал напред и нападателят вкара за 1:0.