Отборът на Уеска направи важна крачка към спасението в испанския елит. Тази вечер арагонци се поздравиха с ключов успех 2:1 срещу директния конкурент за оставането им в Ла Лига - Елче.

Селекцията на Хосе Рохо Мартин вече се намира на 16-то място във временното класиране. Загубилият тим пък се свлече под чертата. До края на кампанията, тези два клуба, заедно с Валядолид, Ейбар и Алавес, ще спорят горещо за двете позиции, обещаващи елитен футбол и за догодина.

WINBET предлага двоен бонус за Ел Класико!

Реал Мадрид посреща Барселона в ключов мач на 10 април

Всичко по-интересно се случи в първите 30 минути на "Ел Алкораз". Още в третата минута Рафа Мир откри резултата след отличен пас на техничното крило Фереиро. Радостта на домакините обаче продължи точно 60 секунди, тъй като Денис Вавро имаше малшанса да си вкара автогол.

Реал Сосиедад завърши наравно 1:1 с Атлетик (Билбао) в Ла Лига

Вратарска грешка лиши Атлетик (Билбао) от успех в баското дерби

Реал Сосиедад отново натъжи големия си враг

Преднината отново беше в ръцете на Уеска след половин час, когато се в прегръдките на своите колеги попадна Сандро Рамирес. Крайното 3:1 бе оформено в 87-ата минута, когато Мир беше точен от дузпа.

В следващия кръг Уеска гостува на последния Алавес. Елче има визита на Осасуна.

УЕСКА - ЕЛЧЕ 3:1

1:0 Мир (3"), 1:1 Вавро-автогол (4"), 2:1 Рамирес (30"), 3:1 Мир-дузпа (87")