В срещи от 15-ия кръг на Примера дивизион гостите постигнаха три победи.

Атлетик (Билбао) постигна втора поредна победа в първенството на Примера след като се наложи над Депортиво (Ла Коруня) с 2:0. В герой за тима се превърна Хавиер Мартинес, който отбеляза и двете попадения във вратата на домакините.

Първото попадение падна в 9-ата минута на двубоя. Домакините не успяха да противопоставят на напористите гости нищо съществено от играта си.

През втората част двубоят беше равностоен като и двата клуба не съумяха да стигнат до попадение в голяма част от игровото време. В 84-ата минута Хуанма беше изгонен от терена. Футболистът получи втори жълт картон и това доведе до намаляването на числения състав на домакините. В 90-ата минута отново Мартинес се разписа. Първият удар на футболиста беше избит от вратаря, но при добавката футболистът беше безмилостен и така гостите се поздравиха с успеха, а Депортиво (Ла Коруня) няма победа вече в осем срещи.

Драматичен гол в посредните минути на двубоя на Майорка със Сантандер прати трите точки в сметката на гостите. Победата на Сантандер е втора за отбора в последните четири срещи и това изкачи отбора в таблицата за класиране.

Удари на нападателите на домакините бяха спасени с вещина през първите десетина минути от вратаря на Сантандер Тоньо. Все пак домакините откриха резултата в 17-ата минута на срещата. Сръбският халф на отбора Божко Янкович, който записа едва петото си участие в първенството откри резултата.

През втората част в 63-ата минута гостите стигнаха до равенството като Рубен вкара в мрежата на домакините. Така се стигна до 88-ата минута, когато ударът на Балбоа не беше спасен от вратаря Пратс и гостите се поздравиха с успеха.

Третата победа за гостите в събота постигна титулувания отбор на Валенсия.

Без да блести с някакви великолепни отигравания на топката гостите се добраха до успеха с един леко случаен гол, който беше дело на Ангуло.

Нападателят разтреля с мощен удар от границата на наказателното поле вратаря Сезар Санчес, който не се намеси добре в тази ситуация и допусна кълбото в мрежата си.

Голът падна в 42-ата минута на срещата и даде допълнителна увереност на футболистите на Валенсия, които до този момент не съумяваха да надиграят коравите домакини.

През втората част на двубоя домакините започнаха по-напористо като Пабло Аймар имаше възможност да изравни в 50-ата минута, но не успя да овладее добре топката и тя му избяга, излизайки в аут.

До края на срещата гостите съхраниха крехкия си аванс в резултата и се поздравиха със заслужена победа.