Воденият от Христо Стоичков Селта записа пета поредна загуба след 1:3 при гостуването си на Реал Сосиедад в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион.

Поражението е особено тежко, защото бе срещу пряк конкурент за спасение, а галисийците са самостоятелно предпоследни.

Селта поведе с красив гол на Густаво Лопес в 20-ата минута, но баските след почивката стигнаха до обрат с попадения на Дарко Ковачевич (46-ата), Савио (51-ата) и Лопес Рекарте (77-ата).

Севиля остана в борбата за титлата след 2:1 като гост на Ла Коруня, като временно изпревари Реал (М) и Барселона, които играят тази вечер.

Диас изведе домакините напред в 72-ата минута, а финалния щурм на гостите даде резултат само четири минути по-късно, когато Ренато направи 1:1. В 83-ата Кануте донесе ценните три точки за възпитаниците на Хуанде Рамос.

Тимът на Еспаньол очевидно все още не е изживял загубата с дузпи на финала за купата на УЕФА и загуби катастрофално у дома от Хетафе с 1:5.