Реал (Мадрид) завърши годината по възможно най-лошия начин, след като загуби срамно у дома с 0:3 от скромния тим на Реклреативо Уелва. Играчите на Фабио Капело бяха напълно надиграни и логично бяха изпратени с освирквания от публиката на "Сантяго Бернабеу", а определения за най-добър играч за 2006 от ФИФА, "Франс Футбол" и "Уърлд Сокър" Фабио Канаваро за пореден път бе направен за смях от противниковите нападатели.

Резултатът бе открит 10 минути опреди края на първото полувреме от Флорен Синама-Понгол, който премина през Канаваро и хладнокръвно преодоля Икер Касияс. В 52-ата минута нигерийският нападател Уче за втори път смълча трибуните, след като се отскубна от Гути и Канаваро, за да удвои преднината на гостите.

Реал направи отчаяни опити да се върне в мача, но така и не създаде нищо съществено пред вратата на Рекреативо. Капело опита да разнообрази атаката с включването на Рейес на мястото на Роналдо, но и това не даде желания резултат. Вместо това, в 90-ата минута Викера изпълни прекрасно пряк свободен удар от границата на наказателното поле и оформи крайното 0:3.

Лидерът в примера Севиля бе далеч по-убедителен и разгроми Депортиво Ла Коруня у дома с 4:0. Фреди кануте вкара два гола за победата на андалусци, а Луиш Фабиано и Даниел Алвеш съшо записаха имената си сред голмайсторите. Успехът означава, че Севиля ще зимува на върха в Примера. Вторият Барселона обаче има два мача по-малко и днес приема Атлетико (Мадрид). Каталунците ще изиграят отложения си мач с Бетис на 24 януари 2007.