Реал Мадрид записа 5-а загуба от началото на сезона в Испания. В двубой от 22-ия кръг, воденият от Жозе Моуриньо отбор отстъпи с 0:1 като гост на опашкаря Гранада. Въпреки, че Жозе Моуриньо можеше да разчита на много повече от титулярите си, в сравнение с двубоя за Купата с Барса през седмицата, столичани показаха безличен футбол и си тръгнаха с празни ръце за дома.

Единственото попадение в срещата падна в средата на първото полувреме и бе дело на ...Кристиано Роналдо. Най-скъпият трансфер в историята на футбола заби топката в собствената врата след центриране от корнер, като хвърли в екстаз феновете на домакините.

Жозе Моуриньо бе бесен от слабата игра преди почивката и още на полувремето направи две промени, като пусна в игра Кайехон и Бензема. Въпреки офанзивната схема и натискът, който Реал осъществи през второто полувреме, до изравнителен гол така и не се стигна.

Трите точки може и да нямат особено значение за Реал в момента, но за Гранада са безценни. Преди този двубой скромният тим бе в зоната на изпадащите, но благодарение на победата поне тази вечер Нолито и компания ще бъдат над чертата.

Реал пък от своя страна остава на 15 точки зад лидера Барселона, който днес гостува на Валенсия в дербито на кръга. Кралският клуб обаче може да се отдалеч и на цели 7 точки от втората позиция, ако Атлетико Мадрид спечели домакинския си двубой с Бетис.

ГРАНАДА - РЕАЛ МАДРИД 1:0

1:0 Кристиано Роналдо (22'-автогол)

ГРАНАДА: Тоно, Алан Ниом, Иниго Лопес, Диего Майнц, Гилерме Сикуера, Хосе Ресио, Микел Рико, Габриел Торже, Карлос Аранда, Нолито, Одион Игало

РЕАЛ МАДРИД: Диего Лопес, Алваро Арбелоа, Рафаел Варан, Серхио Рамос, Фабио Коентрао (65' Марсело), Сами Кедира (46' Хосе Кайехон), Чаби Алонсо, Анхел Ди Мария, Лука Модрич, Кристано Роналдо, Гонсало Игуаин (46' Карим Бензема).