Реал победи Лас Палмас в мач от 10-ия кръг на Ла Лига. „Белия балет" се наложи над аутсайдера с 3:1 на своя „Сантяго Бернабеу".

Така „кралете" допуснаха първи гол в своята крепост от началото на сезона. В 4-ата минута вратарят Хави Варас изчисти на крака на играч в бяло, Каземиро намери Иско на втора греда, а испанският национал нагласи на левия си крак и прати в ъгъла за 1:0.

Десет минути по-късно Марсело центрира отляво и Кристиано Роналдо засече на плонж с глава на втората греда за 2:0. В 38-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Ернан. Малко преди почивката почивката Тони Кроос изведе Хесе отляво, той финтира Айтами и красиво оплете в далечния ъгъл за 3:1.

Кристиано Роналдо се разписа на втора греда в 62-ата минута, но попадението бе отменено с вдигнат флаг за засада.

След този мач и Реал заема първото място във временното класиране с 24 точки. Барселона има 21 пункта и мач по-малко, Атлетико е с 20.