Отборът на Гранада постигна малко очаквано равенство срещу гранда Валенсия, в срещата между двата тима от 14-ия кръг на испанското футболно първенство.

Спорът между двете единайсеторки за малко не завърши така, както и започна - при резултат 0:0, но минути преди края първо преминалият в редиците на гостите в началото на септември Алваро Негредо вкара за 0:1, а малко по-късно Исаак оформи оказалото се и крайно 1:1.

Двубоят бе осеян с груби нарушения по цялата дължина на терена, като в резултат на това реферът Ернандес имаше доста работа и не си спести официалните предупреждения за почти половината състезатели на терена.

За сметка на тежките сблъсъци, добрите ситуации за отбелязване на гол се брояха на пръстите на едната ръка.

"Прилепите" се опитваха да контролират случващото се на терена, но бранителите на съперника бяха стабилни и безпогрешни в действията си, като всеки път, без изключение, отблъскваха атаките на именития си опонент.

И когато по всичко личеше, че победител на "Естадио Нуево Лос Карменес" няма да има, в 83-ата минута Родриго Хавиер прати топката към Негредо, който не сгреши, давайки предимство на Валенсия.

Минута преди края обаче усилията на гостите бяха обезценени първо от червения картон, показан на Пако Алкасер, а малко след това и от изравнителния гол на Исаак, донесъл точката на домакините.

Така Валенсия остава на 5-ата позиция в класирането, но не се възползва от шанса да се приближи максимално до 4-ия Севиля. Гранада така и не успява да намери верния ритъм в шампионата и е едва 15-и.