Новият шампион на Испания - Барселона, записа сравнително лесна победа с 2:1 в двубоя си от 36-ия кръг на Ла Лига срещу Валядолид. Каталунците откриха резултата в средата на първата част чрез Педро Родригес, а в самия край на полувремето Марк Валиенте си отбеляза автогол и удвои аванса на Барса.

След почивката момчетата на Тито Виланова можеха да вкарат още няколко попадения, но за сметка на това минута преди края на срещата получиха гол. Точен бе Виктор Перес от дузпа.

Така два кръга преди края на сезона Барселона има на сметката си 94 точки, което означава, че ако спечели и последните си два двубоя, ще финишира със 100 пункта! Валядолид пък е средата на таблицата и буквално доиграва сезона, след като не е застрашен от изпадане и няма шанс за място в Европа.

БАРСЕЛОНА - ВАЛЯДОЛИД 2:1

1:0 Педро (21')
2:0 Валиенте (42' а.г.)
2:1 Виктор Перес (88'- дузпа)

БАРСЕЛОНА: Валдес, Монтоя, Пике, Масчерано, Алба, Бускетс (64 Тиаго), Шави, Иниеста (76 Дос Сантос), Фабрегас (83 Тейо), Педро, Вия

ВАЛЯДОЛИД: Хайме, Пеня, Валиенте, Руеда, Баленсиага, Рубио (84 Састре), Перес, Оскар (68 Буено), Омар, Ларсон, Гуера (77 Манучо).