Шампионът на Испания Реал (Мадрид) финишира сезона в Ла Лига с равенство. Столичани не успяха да спечелят гостуването си на Леганес, приключвайки спора при резултат 2:2.

Точни за столичани бяха Рамос и Асенсио. За съперника се разписаха Брайън Салватиера и Роже Асале.

Футболистите на Зинедин Зидан завършват сезона под номер едно, с най-много постигнати победи през изминалата кампания - 26.

Снимка 488202

Източник: EPA/БГНЕС

Въпреки препятствията, които срещна през 2020-а, съставът на "галактикос" преодоля затрудненията и демонстрира отлична форма след коронавирус пандемията. Именно постоянството бе сред водещите аргументи на "кралете" в борбата за титлата.

Зизу приключи с Бейл, не е в групата на Реал за финала на сезона

Треньорът няма да разчита на уелсеца

Серхио Рамос даде преднина на тима си след едва 9 минути игра тази вечер. Защитникът реализира поредното си попадение с глава, след точно подаване на Иско. Рамос бе оставен непокрит и не сбърка, давайки ранна преднина на тима си.

Снимка 488739

Източник: Twitter

В продължението на първото полувреме Салватиера върна домакините в мача, като ознаменува доброто им представяне в мача с гол за 1:1.

Само 7 минути след началото на второто полувреме обаче отново Иско центрира добре, Асенсио пое топката и с техничен удар покрай вратаря възстанови преднината на отбора си.

Снимка 488740

В 79-ата минута Асале получи топката в наказателното поле, не срещна съпротивата на защитник и прати кълбото във вратата за крайното 2:2.

Снимка 488203

Въпреки опитите на Леганес, нова промяна в резултата нямаше и така домакините ще се простят с мястото си в елита на страната.

Реал приключва на върха, с 87 спечелени точки от 38 изиграни кръга.