Отборът на Севиля записа трета победа от началото на сезона в Примера дивисион. В първия мач от 4-ия кръг тимът се наложи с 2:0 като домакин на Майорка. За тимът от Балеарските острови това е първо поражение от началото на сезона.

Себастиан Скилачи откри резултата в 17-ата минута. Френският защитник засече топката в мрежата след изпълнение на ъглов удар. Жулиен Ескюде отклони топката с глава и Скилачи  с глава я добута в противниковата врата. В 25-ата минута Диего Пероти покачи на 2:0. Талантът се се разписа с глава след асистенция на Хесус Навас отдясно.

Въпреки че взеха комфортна преднина, домакините бяха по-добрият отбор до края на мача. Те изтърваха куп положения и в крайна сметка резултатът се запази.

Така Севиля се изравни на върха в класирането, заедно с отборите на Барселона, Реал (Мадрид) и Атлетик (Билбао).