Отборът на Севиля сътвори огромна издънка в стремежа си да финишира на четвъртото място в Примера дивисион. "Рохибланкос" се провалиха във възможно най-лошия момент, след като паднаха у дома с 0:3 от Леганес.

Това дава отлична възможност на столичаните от Хетафе, които при триумф над Жирона може да превърнат в реалност голямата си мечта за участие в най-престижния европейски клубен турнир. В играта до последно ще бъдат и дебнещите от по-задна позиция Валенсия и Атлетик (Билбао).

Снимка 421426

Източник: EPA/БГНЕС

Но да се върнем на случилото се на "Рамон Санчес Писхуан".

Зинедин Зидан пожела Ферлан Менди в Реал (Мадрид)

Зидан пожела френски защитник в Реал (Мадрид)

Зизу не харесва Серхио Регилон

Всичко се разви по ужасяващ начин за хората на Хоакин Капарос, които до 20-ата минута вече губеха с 0:2. Тогава точни за "краставичарите" бяха Ен Несири и Мартин Брайтуайт. ВАР можеше да върне надеждите на севилци в 59-ата минута, когато Ундиано Майенко преглеждаше евентуална ситуация за дузпа, но в крайна сметка броженията на домакините не бяха уважени.

Оттам насетне последва и големият пропуск на Браян Хил, който от няколко метра нацели напречната греда.

Всичко за андалусци приключи в 82-ата минута, когато Брайуайт беше забравен от тяхната защита, а последвалият му след това пас за Оскар се превърна в съкрушително попадение за крайното 0:3.