Севиля постигна жизненоважна победа с 2:0 над Виляреал на "Ел Мадригал". В герой за абдалусийците се превърна вратарят Палоп, който направи невероятни спасявания.

Кануте се разписа в 41-ата минута, но голът бе отменен заради засада.  Малко по-късно Нихат центрира от пряк свободен удар, а Егурен се размина  на сантиметри с нея на далечната греда.

Севиля поведе в 58-ата минута. Кануте изведе Луиш Фабиано отлично зад гърба на защитниците в жълто и бразилецът откри резултата - 0:1.

В 70-ата, след отлична атака на Виляреал, Нихат се озова в изгодна позиция, но ударът му бе отразен от Палоп.

Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа. Защитник на Севиля игра с ръка в наказателното поле, но това убягна от погледа на рефера.

20 минути преди края Севиля остана с човек по-малко. Червения картон видя десния защитник Конко.

Играчите на Виляреал видяха шанса си да вземат нещо повече в този мач и натиснаха. Вратарят на гостите Палоп обаче бе на своя пост. Той извади по невероятен начин удар на  Егурен в 77-ата минута, което сякаш прекърши "жълтата подводница".

5 минути по-късно Кануте реши мача с втори гол след отлична контра на андалусийците.

Така Севиля вече има 60 точки и най-вероятно ще се добере до участие в предварителните кръгове на Шампионската лига идния сезон. Виляреал пък са пети, на точка зад Валенсия, които играят в неделя.

В друг късен мач от този 34-и кръг НУмансия триумфира с 2:0 над Малага. Хуан Карлос Морено откри с много красив удар от воле още в 1-ата минута. В 54-ата домакините останаха с човек по-малко, след като за втори жълт картон играта напусна Гойриа.

Играчите на Нумансия обаче не паднаха духом и в 61-ата минута Дел Пино удвои резултата с удар извън наказателното поле.

Със спечелените три точки домакините са отлепиха от последното място в класирането, а Малага остава на 7-ата позиция.